Pozytywny Portal Psychologiczny - Psychologia i zycie
Strona Główna
Człowiek
Temperament
Osobowość
Emocje
Umysł
Inteligencja

Psychologia i życie
Związki
Dzieci
Stres
Zdrowie
Praca

informacja
Jest to jedyna strona internetowa jaką obecnie posiadam.

Trafiłem ostatnio na stronę internetową, blog psychologiczny, który pojawił się pod adresem strony jaką kiedyś miałem. Strona jest nawet zatytułowana moim imieniem i nazwiskiem "Psycholog - Tomasz Zaręba ...". Ktoś także wykupił domenę jaką kiedyś miałem. Obecnie nie jest to moja strona i nie ja jestem autorem owego bloga.

Już od dłuższego czasu nie jestem aktywny w internecie i w najbliższym czasie także nie zamierzam tego zmieniać. Na tą stronę też zaglądam bardzo rzadko, więc niektóre wiadomości odczytuję dopiero po wielu miesiącach. W przypadku gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować podaję mojego maila: tomzar77@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Zaręba
Dodane przez tomasz
dnia grudzień 31 2012 17:05:25
0 Komentarzy
2011 Czytań - Drukuj

Dział CZłOWIEK
Posiedziałem ostatnio więcej czasu nad teoretycznymi psychologicznymi zagadnieniami i Dział CZłOWIEK jest już prawie, poza jakimiś szczegółami, zrobiony. Poprawię jeszcze jakiś drobiazgi, a do dalszej rozbudowy tego działu wrócę, o ile to zrobię, po zajęciu się także innymi działami.

Wiedza tam zawarta wywodzi się z psychologii. Przedstawiłem psychologiczny punkt widzenia, wraz z ciekawszymi teoriami i pojęciami używanymi w psychologii. Jest to oczywiście jeden z wielu punktów widzenia, z których można spojrzeć na człowieka. Inaczej mogliby to zrobić filozofowie, inaczej teologowie. Mam nadzieję jednak, że psychologiczny punkt widzenia okaże się ciekawy. Osobiście pomimo poczucia pewnej fragmentaryczności takiego naukowego i racjonalnego podejścia lubię to spojrzenie. Wydaję mi się ciekawe i systematyzujące wiele spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania człowieka.

W najbliższym czasie, najbliższych tygodniach, zamierzam zająć się opracowaniem materiałów związanych z psychologią pozytywną i psychologią zdrowia. Chyba też postaram się przedstawić dużo dość skondensowanych informacji.

Jeśli jakieś kwestie wydają się ciekawe ale ktoś ma poczucie, że na Portalu zostały przedstawione albo w niewystarczający, albo w zbyt trudny sposób to zapraszam na podjęcie ich na Forum. Na Portalu starałem się w dość skondensowany sposób przedstawić wiedzę.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Zaręba

Dodane przez tomasz
dnia wrzesień 01 2007 12:21:27
1400 Czytań - Drukuj

poznawcze podejście do osobowości
Zamieściłem już materiały dotyczące poznawczego podejścia do osobowości. Polecam. To bardzo ciekawe podejście i mam nadzieję, że udało mi się przedstawić wiele ciekawych informacji dotyczących chociażby postrzegania rzeczywistości, obrazu samego siebie, samooceny, czy też ustanawiania celów i ich realizowania.


Podejście to omówiłem w większym stopniu niż poprzednie ze względu na osobistą sympatię. Z czasem może będę bardziej rozwijał te wątki, a także te związane z Gordonem Allportem, psychologią humanistyczną, może też Jungiem... Na razie myślę o tym aby w dość podstawowy (ale nie popadając w banał) sposób omówić zagadnienia, które zasygnalizowałem wyznaczając wstępne ramy portalu.


Przy następnym podejściu zamieszczę kwestie związane z emocjami. Nastroje, emocje, motywacje...


Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Zaręba

Dodane przez tomasz
dnia sierpień 18 2007 16:02:02
0 Komentarzy
2727 Czytań - Drukuj

osobowość
Zamieściłem trochę informacji o osobowości. Jak na razie nie opracowałem jeszcze pod kątem tego portalu tematu związanego z poznawczym podejściem do osobowości. To dość obszerny temat. Przy następnym podejściu chyba to zrobię
Dodane przez tomasz
dnia sierpień 06 2007 17:33:45
0 Komentarzy
3349 Czytań - Drukuj

kolejne materialy
ostatnio dodałem informacje dotyczące uczenia się, twórczości i stresu
Dodane przez tomasz
dnia lipiec 26 2007 21:14:55
1713 Czytań - Drukuj

pierwsze materiały juz są zamieszczone.
Newsy Portal się powoli rozwija. Zamieściłem już informacje dotyczące temperamentu (w tym 6 przykładowych teorii, 3 zorientowanych na dziecięcy temperament i 3 dotyczących człowieka dorosłego) oraz inteligencji wielorakich i umiejętności społecznych.

W najbliższym czasie, dzisiaj, zamierzam jeszcze zamieścić materiały o inteligencji emocjonalnej i inteligencji społecznej.

Pozdrawiam
Tomasz Zaręba

Dodane przez tomasz
dnia lipiec 09 2007 14:39:25
1974 Czytań - Drukuj

Rozwój
Uczenie się
Inteligencje Wielorakie
Inteligencja emocjonalna
Inteligencja społeczna
Umiejętności społeczne
Komunikacja
Twórczość

Psychologia Pozytywna
Psychologia pozytywna
Miłość
Mądrość
Szczęście

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Tomasz Zaręba 2007
Copyright © 2006
Design by: d4u.hut2.ruPowered by PHP-Fusion © 2003-2005754988 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie